افزایش ۱۰۰ درصدی تولید خودرو در آذر و دی

چالش روابط اقتصادی چین با جهان در دوران پساکرونا


به گزارش خبرخودرو، عضو هیأت مدیره خانه صنعت و معدن ایران ضمن اشاره به چالش‌های اقتصادی کشور از مشکلات پیش روی بخش تولید سخن گفت.

به گزارش خبرخودرو، عضو هیأت مدیره خانه صنعت و معدن ایران ضمن اشاره به چالش‌های اقتصادی کشور از مشکلات پیش روی بخش تولید سخن گفت.
عماد مردانی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو در خصوص راهکارهای برقراری تعادل قیمتی در بازار خودرو با توجه به احتمال افزایش ۳۰ درصدی قیمت نهاده‌های تولید در سال جاری اظهار داشت: اقتصاد کشور در سال جاری با دو چالش بزرگ مواجه است که تأمین بخش عمده‌ای از مواد اولیه صنایع داخلی از طریق کشور چین یکی از این چالش‌ها است؛ به نحوی که حدود ۳۳ درصد از توناژ حجم کالای وارداتی از این کشور بوده است.
وی افزود: چگونگی روابط اقتصادی چین با دنیا و به تبع آن با ایران، در دوران پسا کرونای اقتصادی، قطعاً موضوعی است که می‌بایست در خصوص آن تصمیم و رویکردی جدی اتخاذ شود.
عضو هیأت مدیره خانه صنعت و معدن ایران ضمن اشاره به موضوع تحریم‌ها گفت: کاهش ارزآوری که ناشی از وقوع تحریم‌ها است؛ یکی دیگر از مشکلات پیش روی بخش تولید است.
مردانی ادامه داد: فروش مواد اولیه در حال حاضر در بازار انجام نمی‌شود و بر همین اساس به نظر می‌رسد؛ تولید در سال جاری، از لحاظ اقتصادی دشوار و با چالش‌هایی همراه باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − پانزده =