خبرهای خوش از ایران‎ خودرو

معاون تحقیقات و مهندسی ایران‎خودرو این خبر خوش را به سهامداران این خودروساز و متقاضیان بازار خودرو داده است که در ۳ماه نخست سال آینده، ۱۰هزار دستگاه خودرو ۳۰۱ تولید خواهد شد.

به گزارش « اخبار خودرو » ، محمدعلی دیانتی‌زاده در سرمقاله امروز (دوشنبه – ۲۴ تیرماه ۱۳۹۸ ) روزنامه دنیای خودرو، به موضوع «  خبرهای خوش از ایران‎ خودرو » پرداخت.

سرپرست شورای سردبیری روزنامه دنیای خودرو در این باره نوشت:

پس از ماه‎ها انتظار و گمانه‎زنی سرانجام برنامه ایران‎خودرو برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‎ها با هدف خروج از شمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت اعلام شد تا این خودروساز با فراغ بال بیشتری مجمع عمومی سالانه خود را برگزار کند. ازسوی دیگر، بنا بر اعلام قبلی‌؛ تولید آزمایشی محصول پژو۳۰۱ از امروز آغاز می‌شود که نویدبخش حرکتی تازه برای بقا و ارتقای صنعت خودرو کشور است.

اعلام این دو خبر، شرایط دشوار و فضای سنگین فعلی را تا حدودی برای ایران‎خودرو تلطیف خواهد کرد. هرچند با تجدید ارزیابی دارایی‎ها، نقدینگی تازه‎ای به ایران‎خودرو تزریق نخواهد شد، اما اقبال به نماد این خودروساز در بازار سرمایه را بیش‎تر خواهد کرد و تاثیر مثبتی بر روی ارزش سهام آن در بورس اوراق بهادار خواهد داشت.

همچنین با توجه به این‎که حیات صنعت خودرو ایران به پلت‌فرم‎های قدیمی گره خورده و این وابستگی امکان از رده خارج کردن این پلت‌فرم‎ها را از بین برده بود، اعلام تولید محصول ۳۰۱ به‎رغم توقف کامل همکاری پژو فرانسه با ایران‎خودرو و عرضه چهار الی پنج‌محصول داخلی بر مبنای این پلت‌فرم، بار دیگر برنامه خروج محصولات قدیمی از خط تولید را در مسیر اجرا قرار داده و امید به ایجاد تحول در این صنعت را بازگردانده است.

خودرو ۳۰۱ با استفاده از توان فنی و مهندسی داخلی، ظرفیت‎های دانشگاهی، توانمندی‎های شرکت‎های دانش‎بنیان و همکاری زنجیره تامین متشکل از ۳۰۰ قطعه‎ساز داخلی تولید خواهد شد.

هم‎اکنون میزان داخلی‎سازی این محصول ۶۰درصد است که تا پایان سال به ۸۰درصد خواهد رسید و با همین میزان داخلی‎سازی سال آینده، تولید و عرضه آن به بازار خواهد آغاز شد.

معاون تحقیقات و مهندسی ایران‎خودرو این خبر خوش را به سهامداران این خودروساز و متقاضیان بازار خودرو داده است که در ۳ماه نخست سال آینده، ۱۰هزار دستگاه خودرو ۳۰۱ تولید خواهد شد.

البته بنابر اعلام گروه صنعتی ایران‎خودرو، توان تولید سالانه این محصول در مرحله نخست ۱۰۰هزار دستگاه خواهد بود که در مرحله بعدی به ۱۷۰هزار دستگاه افزایش خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + یک =